TOPLANTI MASASI

Doğru ofis toplantı masasını elde etmek için öncelikle gelecekteki toplanı salonunuzun konumu göz önünde bulundurmalı ve uygun bir boyuttaki masaları seçmelisiniz. Planlanan amaçlara bağlı olarak, farklı toplantı masası türleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ofis masalarımızın yelpazesi katlanır masalardan toplantı masalarına, büyük toplantı masası ve yükseklik ayarlanabilir masalarına kadar uzanır. Katlanır masalar özellikle geçici kullanım için uygundur. Bu, örneğin eğitim kursları, kısa süreli toplantılar ve ticaret fuarlarında kullanılabileceği anlamına gelir. Özel esneklik, bu toplantı masalarının depolamada çok fazla alan kaybetmeden hızlı bir şekilde kurulmasını sağlar.

TOPLANTI MASASI ÖLÇÜLERİ NE KADAR OLMALI?

Tipik bir toplantı masası ölçüleri yaklaşık 60 inç genişliğinde ve 24 inç derinliğindedir. Çoğu üretici, farklı genişliklerde, yüzeylerde ve renklerde aynı masa stilini sunarak, toplantı masasını kişisel gereksinimlerinize göre özelleştirmenize olanak tanır.
Masa çevresinde her kişi için minimum 60 cm genişliğe ihtiyaç duyulduğu düşünülür, toplantı amaçlı kullanımlarda çalışanlara daha fazla alan ve rahatlık sağlamak için 60 ile 100 cm arasında bir genişlik toplantı masası için uygundur.
Gerçekten de çalışma belgelerini, bilgisayarları vb. getirmek ve kullanmak yaygın bir durumdur. Bu nedenle toplantının türüne göre ihtiyacın net bir şekilde tanımlanması önemlidir.
Taban: Masa tabanının kullanıcıyı rahatsız etmesini önlemek için masanın tabanını ve masanın etrafına gelecek sandalyelerin tabanını dikkate alın.
Bazı tabanlarda, masanın daha büyük bir genişliğini sağlamak gerekli olacaktır.
Masanın etrafında olmasını istediğiniz düzeni, sadece masanın eni boyunca karşılıklı duran koltukları veya masanın sonundaki koltukları bilmek akıllıca olacaktır. Toplantı masasına ulaşım ve trafik de dikkate alınmalıdır, masa ile duvar arasında 150 cm boşluk bırakılması uygundur.

6 Kişilik Toplantı Masası Ölçüleri

6 kişilik toplantı masası ölçüleri genellikle 180 cm * 60 cm ve 130 cm* 40 cm uzunlukta ve genişliğindedir.

8 Kişilik Toplantı Masası Ölçüleri

8 kişilik bir konferans masasının ölçüleri genellikle 238 cm uzunluğunda * 110 cm genişliğindedir. Böyle bir boyuttaki bir toplantı masası sekiz kişiye fazlasıyla yetiyor ve böyle bir toplantı masasının boyutu daha koordineli görünüyor.

10 Kişilik Toplantı Masası Ölçüleri

10 kişilik toplantı masası ölçüleri ise 147 cm genişliğinde*340 cm uzunluğundadır. 10 kişilik yuvarlak bir konferans masası ise çapı 260 cm ve çevresi 817 cm’dir.

12 Kişilik Toplantı Masası Ölçüleri

12 kişilik gemi şeklindeki konferans masası ölçüleri 147 cm genişliğinde * 420 cm uzunluğundadır. Dikdörtgen 12 kişilik toplantı masası 135 cm genişliğinde*420 cm uzunluğundadır ve yuvarlak 12 kişilik toplantı masası 300 cm çapında ve çevresi 942 cm’dir.

15 Kişilik Toplantı Masası Ölçüleri

15 kişilik toplantı masası ölçüleri 487 cm uzunluğunda ve 47 cm genişliğindedir.

20 Kişilik Toplantı Masası Ölçüleri

Genel olarak 20 kişilik bir toplantı masası genellikle büyük ölçekli dış toplantılar veya büyük işletmelerin önemli toplantıları için uygundur. 20 kişilik toplantı masaları genellikle daha dikdörtgen şeklindedir ve hemen hemen hiçbiri yuvarlak değildir. Bu nedenle, yaygın olarak kullanılan boyutlar 380*120 cm, 400 *120 cm, 420 *140 cm’dir.