ÇALIŞMA MASASI

Geniş veya dar çalışma yüzeylerine sahip iyi tasarlanmış ofis çalışma masası mı arıyorsunuz? Ofis çalışma masası modelleri özgün tasarımlarıyla Çağın’da. Çalışma masası fiyatları için size en uygun modelleri burada bulabileceksiniz. Ofis çalışma masaları konumu ne olursa olsun, herhangi bir çalışma alanının gerçek merkezidir. İdeal masa yüksekliğini bulmak, ofis ergonomisinin önemli ancak çoğu zaman gözden kaçan bir parçasıdır. Pek çok kişi bunu hiç düşünmez ve çalışma masasının sandalye ve monitör gibi diğer bölümlerine konsantre olur. Ancak mükemmel çalışma yüzeyi yüksekliğini bulmak, işteki konforunuzu, güvenliğinizi ve üretkenliğinizi geliştirmede yüksek derecede fayda sağlar.

ÇALIŞMA MASASI MODELLERİ

Yüksek kaliteli ofis çalışma masası modelleri ile çok sayıda çarpıcı renk ve kaplamada mevcuttur. İster en çok tercih edilen beyaz çalışma masaları ve ahşap çalışma masaları ile beraber özgün tasarımlarla şık ve sofistike ahşap stilleri arasından seçim yapın. Ya da şık bir çalışma alanı yaratmanıza yardımcı olan saf beyaz ve düz siyah gibi bazı düz tonlara ne dersiniz? Tüm şıklığıyla ve iş alanında size rahatlık sağlayacak ofis çalışma masası modelleri Çağın’da.

ÇALIŞMA MASASI SANDALYESİ

Ofisiniz için özgün tasarım ve rahat çalışma masası sandalyeleri çalışma masanız ile uyumlu olmalı. Sandalye mümkün olduğunca kendi vücudunuza göre ayarlanmalıdır.
Çalışma sandalyesi, üst ve alt bacaklar birbiriyle dik açı oluşturduğunda ve iki ayak yerde yan yana düz olduğunda doğru yüksekliğe sahiptir. Otururken, tüm oturma alanı, sırt sırtlık tarafından desteklenecek şekilde alınmalıdır. Bu nedenle, sırtlığın arkasına kadar tamamen kaydırın.
Ergonomik bir sandalye kullanılıyorsa, koltuk derinliğine ek olarak kolçaklar ve sırtlık da ayarlanabilir. Sırtlık, sırt neredeyse dik konumda tutulacak ve pelvik bölgeden kürek kemiklerine kadar desteklenecek şekilde ayarlanmalıdır.


İşte ofiste çalışma masasında dikkat edilmesi gerekler;


Saatlerce bir masanın arkasında oturursanız, boyun ve sırt ağrısı veya ağrıyan bilekler ile baş başa kalırsınız. Doğru sandalye yüksekliği, yeterli ekipman aralığı ve iyi masa duruşu dahil olmak üzere uygun ofis ergonomisi, sizin ve eklemlerinizin iş yerinde rahat etmenize yardımcı olabilir.

Sandalye

Omurga eğrilerinizi destekleyen bir sandalye seçin. Sandalyenizin yüksekliğini, ayaklarınız zeminde veya ayaklık üzerinde düz duracak ve uyluklarınız zemine paralel olacak şekilde ayarlayın. Kolçakları, omuzlarınız rahat ve kollarınız hafifçe üzerinde duracak şekilde ayarlayın.
Ofis Ürünleri
Erişimi en aza indirmek için telefonunuz, zımba veya basılı materyaller gibi önemli nesneleri vücudunuza yakın tutun. Otururken rahatça ulaşılamayan herhangi bir şeye ulaşmak için ayağa kalkın.

Klavye ve Fare

Farenizi kolay ulaşabileceğiniz bir yere ve klavyenizle aynı yüzeye yerleştirin. Yazarken veya farenizi kullanırken bileklerinizi düz, üst kollarınızı vücudunuza yakın ve ellerinizi dirseklerinizin hizasında veya biraz altında tutun. Uzun süreli fare kullanımını azaltmak için klavye kısayollarını kullanın. Mümkünse, fareyi çalıştırmak için hafif bir dokunuşla kullanabilmeniz için farenin hassasiyetini ayarlayın. Fareyi klavyenizin diğer tarafına hareket ettirerek fareyi çalıştırmak için kullandığınız eli değiştirin.

Telefon

Sık sık telefonda konuşuyor ve aynı anda yazıyor veya yazıyorsanız, telefonu başınız ve boynunuz arasına sıkıştırmak yerine, telefonunuzu hoparlöre alın veya bir kulaklık kullanın.
Ayaklık
Sandalyeniz, ayaklarınızı yere basamayacak kadar yüksekse veya masanızın yüksekliği, sandalyenizin yüksekliğini yükseltmenizi gerektiriyorsa, bir ayak dayama yeri kullanın. Ayaklık yoksa, bunun yerine küçük bir tabure veya bir yığın sağlam kitap kullanmayı deneyin.

Sıra
Masanın altında dizleriniz, uyluklarınız ve ayaklarınız için boşluk olduğundan emin olun. Masa çok alçaksa ve ayarlanamıyorsa, masa ayaklarının altına sağlam tahtalar veya bloklar yerleştirin. Masa çok yüksekse ve ayarlanamıyorsa, sandalyenizi kaldırın. Ayaklarınızı gerektiği gibi desteklemek için bir ayaklık kullanın. Masanızın sert bir kenarı varsa, kenarı doldurun veya bir bilek desteği kullanın. Eşyaları masanızın altında saklamayın.
Monitör
Monitörü doğrudan önünüze, bir kol mesafesi kadar uzağa yerleştirin. Ekranın üst kısmı göz hizasında veya biraz altında olmalıdır. Monitör doğrudan klavyenizin arkasında olmalıdır. Çift odaklı kullanıyorsanız, daha rahat görüntüleme için monitörü 3 ila 5 cm daha alçaltın.